A Föld napja borítókép

A Föld napja

2022 április 22

A Föld napja (április 22.) alkalmából különféle eseményeket rendeznek világszerte, melyekkel felhívják a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. Az eseményeket az Earth Day Network koordinálja. A napot 175 országban tartják, Magyarországon 1990 óta rendezik meg. 2009-ben Evo Morales bolíviai elnök kezdeményezésére az ENSZ április 22-ét a "Földanya Nemzetközi Napjá"-vá nyilvánította.
A Föld napja mozgalom egyik jelmondata: "Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?" (Forrás: Wikipedia)

Mi - a Rotary tagjai - büszkék vagyunk arra, hogy tevékenységünkkel nem csak az emberekért és a közösségekért dolgozunk, hanem mindent elkövetünk azért is, hogy a Föld minél tovább élhető legyen mindannyiunk számára.