Rotary Club Kecskemét: Munka, jószolgálat és ünnep – a Wojtyla Házban is borítókép

Rotary Club Kecskemét: Munka, jószolgálat és ünnep – a Wojtyla Házban is

2019 május 14

A kecskeméti Rotary Club beiktatása huszadik, míg a hírös város – kizárólag hölgyeket tömörítő – Inner Wheel Clubja alapításának tizedik évfordulóját ünnepelte május második hétvégéjén. Ennek alkalmából a két közösség együtt tartotta jubileumi charter ünnepségét, illetve tagjaik körében nagyszabású jótékonysági munkát szerveztek a Vasútkert padjainak javítása, újrafestése céljából. Hétvégi karitatív programjuk egyik további elemeként szombaton ebédet osztottak a Wojtyla Barátság Központ gondozottjainak, százhúsz adag töltött csirkecombot és rizibizit, valamint süteményt, almát felszolgálva a népkonyha szegényeinek. Az eseményen a kecskeméti rotarysok német testvérklubja is képviseltette magát. A vendégeket – akik felszólalásukban meleg szavakkal méltatták a Wojtyla Ház immáron tizenhárom évre visszanyúló ember- és lélekmentő tevékenységét – Farkas P. József alapító-igazgató fogadta szívből jövő szeretettel.