Prikk János borítókép

Prikk János

Sokat köszönhetek a Rotarynak, hiszen itt élhettem át azokat a felemelő vagy máskor épp torokszorító „Rotary pillanatokat”, mikor az önzetlen segíteni-akarás meghozta gyümölcsét egy hálás mosolyt, egy őszinte köszönetet, egy beteg gyermek vagy épp egy rászoruló tehetség hálás tekintetét. Ritkán előforduló és igen különleges érzés, amit ilyenkor átélek. Az RC Kecskemétnek köszönhető, hogy igazi kecskeméti polgárrá váltam, hiszen felnőttként kerültem a városba, s a foglalkozásom sem segített hozzá a kecskeméti kapcsolatok kialakulásához. A tagtársak és családjaik, a cserediákjaink és szüleik, a meghívott vendégek, a Rotary projektektjeink külsős résztvevői és kedvezményezettjeink mind-mind az én személyes kecskeméti ismerőseimmé is váltak. A városban az elmúlt évtizedekben végrehajtott sikeres Rotary projektjeink hatására pedig kezdem úgy érezni, hogy passzív adófizető polgárból Kecskemét hasznos, a helyi közösséget ismerő, aktív polgárává váltam.